Szacunek i wartość – Jacek Wenta

Szacunek i wartość. Poszukiwania i odnajdywanie lub nie.
Część 1. Praktyczna. Co robic?, żeby znależć szybciej! ale zanim cześć praktyczna, to trochę teorii wstępnej, przygotowawczej.


Godność i Szacunek.
Poszukiwanie i Odnajdywanie.
Odnajdywanie Siebie i Szukanie Wartości.
Oddziaływanie na siebie nawzajem.

Duch Góry (np) wie czy go szanujesz.
Nie wiem czy czuje.., że go nie lubisz w tej chwili ale wie czy odnosisz się do niego z szacunkiem bo powstał i istnieje z tego samego Źródła.
Uniwersum –> źródła z czego powstało wszystko i wszędzie. Jeżeli masz się za kogoś lepszego i zaczynasz wzgardzać innym niż Ty, –> to jestes przeciwko Porządkowi energii i prawu kosmicznego oddziaływania. Przeciwko sobie i wszystkiemu.
Wtedy, kto i co ma Ci sprzyjać? Jeśli sam jestes przeciwko sobie, nikt nie moze się z toba bardziej rownać niż ty sam..więc albo zrozumiesz to prawo oddziaływania albo bedziesz się kręcił w kółko wsród tych samych doświadczeniach tylko w innym kontekście okoliczności.
To zrozumienie jest podstawą, początkiem poczatku drogi do odnajdywania siebie i znalezienia swej prawdziwej wartości jako Istota kreatywna i spełniająca sie w życiu! Drogi do bycia godnym zaufania dla Siebie i Innych.

Szukanie wartosci w sobie jest tym, co wyznacza zazwyczaj kierunek drogi tobie w Życiu. Ważne, żeby nie szukac wartości w oczach innych. Potwierdzania własnej wartości szukaj w Sobie. Traktuj siebie poważnie. Przyszedłeś na Ziemie w konkretnym celu i z planem wyznaczonym sobie wcześniej. Masz tu wykonać pewną, ziemską pracę według własnej umowy z Losem (Wyższym Ja) i spełnić życie. To wszystko. Doceń to! Nie uciekaj od tego zadania. Pytaj sam siebie lub kogoś kto sam się spełnia w życiu..–> Co jeszcze możesz zrobić, żeby wszystko, co robisz było bliżej Wyższego Porzadku. Co jeszcze zmienić, żeby było jeszcze bardziej w porządku. Kto Ci jeszcze przeszkadza?, Kogo trzeba szczerze uczcić? Potraktować z życzliwością i szacunkiem? Co przerobić, co przepracować, żeby czuć jasny Progres!,.. móc glęboko i swobodnie oddychać!!

Przecież średnio żyjesz „jak Los da” –> niecałe 70 lat. Jeśli masz np. 35 to jestes w połowie zmian, w połowie drogi, w połowie czasu linearnego, ziemskiego ale nie ma to za wiele wspólnego z tym czy jeszcze masz czas, czy go nie masz.Czas wyznaczaja doświadczenia nie minuty. Nie przejmuj się, że zdążysz czy nie zdążysz. Doswiadczaj dnia i nocy. Oczekiwania bez bycia kreatywnym zabierają energię z tu i teraz.

Zastanów sie jak zintegrowac cialo i umysl a duch natchnie Cię do ziałania. Zainspiruje pomysłem. Po to Jest –> JA JESTEM! Zrozum, że nikt i nic nie jest od Ciebie ważniejsze lub mniej ważne. Wszyscy i wszystko ma jakiś cel i swoją drogę. Uszanuj to i wiedz, że dasz rade iśc dalej i odkrywać nowe możliwości własnego rozwoju!! I tego Tobie i Sobie życze!

PS. Z serii Starożytnych ,,warto wiedzieć” –> Seks, powtarzany bez miłości jest szkodliwy dla Ciała.

Jacek Wenta
www.chiroterapia.net