Co robić kiedy nie wiesz co robić? – Serge Kahili King

To się zdarza wielu z nas, jeśli nie wszystkim. Chcesz aby coś się zdarzyło, mam na myśli naprawdę chcesz i używasz wszystkiego co wiesz, by tak się stało, ale to się nie wydarza, co wtedy? Różni ludzie próbują różnych rzeczy zgodnie z tym co się nauczyli, ale zazwyczaj zaczynają z tym co najbardziej znajome.

We współczesnym świecie jest to zazwyczaj “pierwszopoziomowe” podejście angażowania ludzi i spraw do wyprodukowania pożądanego efektu. To jest naturalne, bo dla wielu spraw działa bardzo dobrze. Jeśli chcesz nowego telewizora, bardzo efektywnym sposobem jest wsiąść do samochodu, pojechać do sklepu RTV, zapłacić gotówką lub kredyt i przywieść telewizor do domu. Sprawa załatwiona, bez potrzeby działania na jakimkolwiek innym poziomie. Ale, w zależności od jednostki czy sprawy, to podejście nie zawsze działa.

Kiedy “pierwszopoziomowe” podejście nie działa, ludzie zazwyczaj przełączają się lub dodają “drugi poziom”. Jeśli ktoś naprawdę chce zwiększenia przychodu i nie może osiągnąć tego w pierwszopoziomowy sposób, może próbować modlitwy, życzeń czy telepatycznego przyciągania emocją i myślami. I to często działa, ale nie zawsze.

Kiedy “drugi poziom” nie działa, niektórzy poddają się, wpadają w desperację lub depresje, ale inni z większą wiedzą mogą przenieść się na „trzeci poziom” i próbować sporządzić „mapę marzeń” pełną symbolicznych reprezentacji tego, co chcą, wizualizacji czy prowadzonych medytacji (czy nawet „Wewnętrznego Ogrodnictwa” jeśli są zaznajomieni z Hawajskim szamanizmem). I to zazwyczaj działa, ale nie zawsze.
A wtedy jeśli się nie poddają i wiedzą wystarczająco mogą zastosować podejście “czwartego poziomu” w którym próbują całkowicie przerobić siebie w inną osobę, bazując na prawdziwym czy fikcyjnym modelu, który znają i podziwiają. I to oczywiście czasem działa, ale nie zawsze.

Gdzieś po drodze, po zbyt wielu rzeczach, które zawiodły niektórzy ludzie wybierają łatwą drogę na utrzymanie szacunku do siebie I decydują, że ktoś lub coś z większą mocą niż mają nie chce by im się udało. Powszechną opcją jest obwinianie voodoo, złej magii czy czyiś mocy parapsychicznych. To pozwala osobie spędzać czas broniąc się czy szukając ochrony zamiast kolejny raz próbować .Inną powszechną opcją jest, że Bóg czy bogowie nie chcą by to osiągnęli. To przynajmniej daje im wymówkę za brak zdolności do kontynuowania działania. Obie opcje bazują, na decyzji, że są bezsilni co w zwariowany sposób daje im poczucie mocy. W każdym przypadku prawdziwi Hunatycy nie mają tych opcji, gdyż szósta zasada mówi „Cała moc pochodzi z wnętrza”

Więc kiedy twoje wysiłki są nieskuteczne, a nie chcesz poddać się, to trzeba zrobić coś skrajnie odmiennego. Poniżej jest system, który wypracowałem, bazujący na czymś, co lubię nazywać „bezwysiłkowym skupieniem”:

1. Przestań! Przestań myśleć, przestań działać, przestań próbować. Tylko bądź świadomy w obecnej chwili, robiąc co jest konieczne dla przeżycia. Dostrajanie się do tej silnej obecności w tu i teraz może zająć minuty lub miesiące, ale nie zapominaj o swoim celu.

2. Spójrz! Spójrz z innego punktu widzenia takiego jak inny zawód, inna osoba, albo jakby to był problem kogoś innego.

3. Słuchaj! Zapytaj Wszechświat o rozwiązanie. Może przyjść jako nieoczekiwany wgląd, wiedza albo idea pochodząca z książki, TV, filmu, znak, przyjaciel lub obcy. Może przyjść natychmiast, ale może to zająć kilka dni. NIE przyjdzie jako rozkaz od wewnętrznego głosu.

4. Działaj! Zrób coś, cokolwiek, nieważne jak małego lub mało znaczącego by zmienić okoliczności. Czasami tylko sprzątałem czy(i) aranżowałem najbliższą przestrzeń by zainicjować zmiany w okolicznościach czy okazjach.

5. Błogosław! Myśl o tym czego chcesz i o tym jak dobrze będzie mieć to, ale bądź zadowolony cokolwiek się dzieje. Pomaga również błogosławienie (podziwianie, docenianie) wielu rzeczy wydających się zupełnie niezwiązanymi ze sprawą.

6. Ufaj! Uwierz, że jest droga do rozwiązania twojego problemu lub dostania czego chcesz, nawet jeśli jeszcze jej nie znasz . Ufaj, że masz dostęp do jakiejkolwiek mocy jaką potrzebujesz, nawet jeśli tego jeszcze nie czujesz.

7. Oczekuj! Zdecyduj, że wszystko zadziała doskonale, nawet jeśli inaczej. Zdecyduj, że Wszechświat jest naprawdę po twojej stronie działając dla dobra twojego i świata

Artykuł pochodzi ze strony huna.org, z angielskiego przełożył Piotr Jaczewski.