Czerń w błękicie

baba2

Jeżeli będziesz żył wedle swojej natury, nigdy nie będziesz biedny; jeżeli wedle ludzkich mniemań – nigdy nie będziesz bogaty.
Epikur

dedykacja dla uni-garden.com

uni-garden.com

Zajmuję się astrologią i szerzej ezoteryką, szczególnie jej hermetycznymi aspektami. Uczę astrologii i tarota na kursach oraz prowadzę sesje osobiste – indywidualne, partnerskie i zawodowe. Miejsce spotkań to Warszawa. Jeśli sytuacja tego wymaga, stosuję też inne środki, które oferuje ezoteryka. Różne metody pozwalają dostrzec sens tego, co się stało w przeszłości, tego, co się dzieje teraz oraz podpowiada, jak wykorzystać szanse, jakie niesie przyszłość.

Charakter spotkań jest dostosowany do indywidualnych potrzeb. Moja rola polega na wspieraniu wszelkich korzystnych dla klienta zmian tak, by z trudności wyłaniała się podpora w postaci konkretnych rozwiązań albo informacji, jak długo potrwa trudny okres i kiedy się skończy.

Na stronie znajdziesz informacje i teksty, głównie natury astrologicznej, a także nieco z innych dziedzin ezoteryki, w tym oczywiście tarota, który jest najlepszym europejskim narzędziem dywinacyjnym wynalezionym w XV wieku na dworze książąt rodu Sforza-Visconti. Obydwie te dziedziny są określane dziś często jako wiedza duchowa, a od swoich początków, podobnie jak alchemia, zaliczano je do nurtu światopoglądowego znanego jako hermetyzm, który z kolei jest jednym z nurtów gnostycyzmu w wydaniu egipsko-hellenistycznym.

Wiele osób uważa, że wiedza tego rodzaju pomoże im w rozwoju – wszystko jedno, czy określają go jako rozwój osobisty czy rozwój duchowy – i mają rację. Jesteśmy kimś więcej, niż tylko tym, co dotąd odkryła na nasz temat współczesna nauka, co oczywiście nie znaczy, że należy negować odkrycia naukowe. Zainteresowanie ezoteryką wynika zwykle z tego, że wielu ludzi doświadcza więcej, niż tylko to, co może wyjaśnić aktualny paradygmat, który siłą rzeczy nie jest pełny i skończony. Wiedza tego rodzaju, mimo że nie mamy dobrego wyjaśnienia, które na poziomie teoretycznym tłumaczyłoby, jak to działa, sprawdza się w praktyce i niesie pomoc w wielu sytuacjach.

Dodaj komentarz