Oczyszczanie energetyczne – lemonee

Jak wiadomo nasze ciało składa się nie tylko z fizycznego aspektu, ale również z energii. Bardzo ważne, jeśli nie najważniejsze jest oczyszczanie ciała energetycznego, poszczególnych jego czakr aby zmienić swoje życie.

Nasze ciało posiada tzw centra energetyczne na które składa się 7 czakr idąc od dołu mamy:
-czakra korzenia ( odpowiada za min uziemienie, kontakt z naturą, sexualnosć)
-cz. pępka ( w niej a właściwie w podbrzuszu gromadzimy nasze smutki, uczucia cierpienia)
-cz. splotu słonecznego( odpowiada za relacje z ludźmi, dostatek, własną wolę)
-cz.serca (odpowiada za zdolność do kochania i przyjmowania miłości)
-cz. gardła( odp za expresje, zdolność pełnego wyrażania siebie, i zdolność przyjmowania radości)
-cz. trzeciego oka( odpowiada za intuicję, jasnowidzenie, postrzeganie świata astralnego)
-cz korony( odpowiada za kontakt z Wyższym Ja -Aniołem Stróżem i oświecenie)

Każda z tych czakr odpowiada za poszczególne dziedziny naszego życia. I tak np jeżeli mamy problem z pieniedzmi znaczy to że powinniśmy popracować z czakrą splotu słonecznego.

Praca z czakrami jest bardzo ważna ponieważ w naszym ciele nieustannie krąży energia, jeżeli przeżyliśmy w życiu jakieś negatywne doświadczenia, pojawiły się w nas negatywne uczucia. Negatywne uczucia blokują przepływ energii w poszczególnych czakrach. Jeżeli np ktoś nas skrzywdził to zostanie zablokowana energia w czakrze serca. Ta zablokowana energia powoduje że np w życiu uczuciowym nic nam nie wychodzi. Niektóre traumatyczne lub skumulowane złe doświadczenia mogą spowodować powstanie tzw zapętleń w czakrze. I nawet jeśli piszemy afirmacje będzie ciężko. Jeżeli chcemy zmienić jakiś negatywny schemat to najlepiej by było uwaolnić najpierw energię w czakrze a dopiero potem afirmować. Bo każda energia ma swoją wibrację i dopóki nie uwolnimy starej energii nie będzie miejsca dla nowej. Pytanie jek to zrobić?
Cóż to zależy. Mnie samej udało się zrobić dopiero po kilku latach praktyki ale wtedy sama do tego dochodziłam. Sądze że dla osób praktykujących medytację, świadome oddychanie nie będzie trudne. Na początek polecam świadome oddychanie które polega na głębokim, jak najwolniejszym oddychaniu, to spowoduje że się wyciszycie. Potem w czasie oddychania koncentrujcie swoją uwagę na danej czakrze i spróbujcie wyczuć jej wibracje ( bo każda czakra wibruje) Róbcie to bez wysiłku, swobodnie, jeśli wam się uda to po jakimś czasie poczujecie jak z tej czakry poprostu wychodzi energia- to niesamowite uczucie- sama tego doświadczyłam -bardzo silnie się to odczuwa. Możecie czuć jak cienka nić wychodzi wam np z brzucha. Potem w miarę praktyki możecie czuć całe skupiska energii wychodzące z czakr. Przy czym może wtedy pojawić się ból np w klatce piersiowej lub w dowolnym miejscu na ciele. Nie przejmujcie sie jest to naturalne. Znaczy to bowiem że mieliście tam skumulowaną negatywną energie i bloki energetyczne. Ważne jest aby przy tym głęboko i powoli oddychać. Ponieważ głębokie oddychanie to głębokie odczuwanie. Ludzie którzy płytko oddychają tak naprawde boją się czuć, boją sie dojść do swoich zablokowanych emocji. Jeśli będziecie głęboko oddychać dojdziecie do pokładów waszych schowanych emocji i moze sie zdarzyć że podczas oddychania nagle zaczniecie płakać lub wpadniecie w złość, a nie będziecie wiedzieć dlaczego. To są właśnie te ukryte emocje które koniecznie trzeba odreagować bo one właśnie psują nam życie. Więc jeżeli spotka was coś takiego to płaczcie ile wlezie.!
Kilka słów o płaczu. Wielu ludzi tak naprawde nie potrafi płakać. Szczególnie tyczy się to mężczyzn kórym wmawia się od dziecka że prawdziwy facet nie płacze. Jest to ogromny błąd i przyczyna zawałów. Kobiety częściej płaczą i dlatego są zdrowsze. Prawdziwy głośny płacz jest najbardziej naturalną formą uwalniania energii. Zauważcie że zawsze kiedy sobie porządnie popłaczecie czujecie ulgę i jest wam lżej. Powstrzymywanie płaczu powoduje powstawanie bloków na czakrach a później chorób fizycznych.
Podam przykład: jeżeli na coś sie zdanerwujecie to zawsze potem boli was gardło. Bowiem gardło odpowiada też za złość. Stare przepisy mówią by płukać gardło wodą z solą i mają racje! Ponieważ sól dosłownie pochłania negatywną energie! Zauważycie potem że jeśli piszecie afirmacje będą one o wiele bardziej skuteczne! Będziecie sie lepiej czuć, mogą wam ustąpić choroby. I mogą pojawić sie nagłe zmiany w waszym życiu- takie nieoczekiwane. Więc zachęcam do praktyki!!!
Polecam do przeczytania z tej tematyki książki Alexadnra Lowena „Duchowość ciała” „Miłość sex i Serce” Wspaniałe świetnie napisane książki które dadzą wam wiele do myślenia! Są dostępne w bilbiotekach. Jeżeli macie jakieś pytania to piszcie! Pozdrawiam!!!

lemonee