Moc Radości – Stewart Blackburn

Byłem kucharzem przez wiele lat. Najpierw pracowałem w różnych restauracjach, a potem założyłem własną firmę kateringową a także produkującą specjalistyczne jedzenie. Założyłem swój biznes, ponieważ uwielbiałem gotować i z tego powodu także odszedłem z biznesu. Po wielu latach okazało się, że biznes nie jest już żadną radością, ale gotowanie dla siebie i dla moich przyjaciół jest nią nadal.


Często wracam do domu po bardzo ciężkim i stresującym dniu i zaskakuje mnie jak nagle mam wiele siły i energii, gdy zaczynam gotować obiad. Radość czerpana z gotowania naładowuje mnie energią. Znam muzyków i artystów, którzy mają podobne doświadczenia. Mamy tyle energii, gdy robimy, co kochamy. Dlaczego tak jest?
Ponieważ radość ma ogromną moc!

Kiedy rozmawiamy o czymś, co ma ogromną moc, odnosimy się do jego możliwości uporania się z czymś, do jego efektywności. Radość jest właśnie taka, pomaga nam osiągnąć coś, czego pożądamy. Pragnienie to obietnica, że coś co chcemy, co robimy lub kim zostaniemy pozwoli nam poczuć się lepiej. Pragnienie zmniejszenia bólu jest na tym samym kontinuum co pragnienie seksualne, ale w innym momencie. W zasadzie, stosujemy przyjemność do osiągnięcia więcej przyjemności.

Jednak nie zawsze jest oczywiste, że radość ma ogromną moc. Oto więc sześć sposobów, które potwierdzają, że tak jest.
1.Nasza energia jest najwyższa, kiedy jesteśmy zadowoleni. Im więcej mamy energii, tym więcej możemy osiągnąć. Wkładamy w to swoje serce. Skoro zawsze jesteśmy zmotywowani, by robić rzeczy, po których czujemy się lepiej, to im większa satysfakcja, tym większa motywacja (do takiego stopnia, że aż nie potrafimy się oprzeć).
Ludzie rzadko osiągają sukces, jeśli nie cieszy ich to, co robią. Dale Carnegie

2.Radość jest znakiem, że większość z nas lub wszyscy jesteśmy równi z tym, co robimy i nie tracimy energii na walkę z samymi sobą. Kiedy się cieszymy, jesteśmy tu i teraz. Tylko wtedy możemy cieszyć się tu i teraz, gdy pozwolimy odejść zwątpieniu i lękowi. Tak często pozwalamy sobie myśleć, co inni myślą lub jak by to zrobili, że pozbawiamy się części radości.
Wszystko jest perfekcyjne w chwili przyjemności. Stewart Blackburn

3.Najbardziej efektywni jesteśmy wtedy, gdy w pełni rezonujemy z tym, co chcemy osiągnąć. Kiedy chwalimy, błogosławimy lub doceniamy to, co chcemy otrzymać, osiągamy te same wibracje. Dziękujemy za to teraz, aby pozostać w wibracji z tym, czego pożądamy.
Wyrób sobie nawyk dziękowania ludziom, aby wyrazić swoje uznanie, szczerze i bez oczekiwania czegokolwiek w zamian. Szczerze doceniaj tych wokół ciebie i wkrótce zaczniesz zauważać, że jest ich coraz więcej w twoim otoczeniu. Szczerze doceniaj życie, a zobaczysz, że zaczynasz mieć więcej. Ralph Marston

4.Mamy wpływ na życie wokół nas, jeśli jesteśmy z nim połączeni. Łączymy się z nim czując się dobrze, doceniając je i chwaląc. Dlatego właśnie bogowie i potężni ludzie dostają prezenty i komplementy, aby pozostali mogli się z nimi połączyć i mieli z tego powodu korzyści. Narzekanie i krytykowanie rzadko są efektywne ponieważ one egzystują bez połączeń. Jeśli jednak znajdziemy sposób by czuć się dobrze z kimś lub czymś, wtedy otwieramy nasze serce i stwarzamy sobie strefę, w której możemy zacząć działać.
Spraw sobie ogromna radość a będziesz mógł dzielić się nią z innymi. Neale Donald Walsch

5.Kiedy odczuwamy radość, wtedy jesteśmy połączeni z naszym źródłem – naszym wyższym ja czy Aumakua. Jakkolwiek nazwiemy tę niefizyczną część nas, to właśnie stamtąd dostajemy inspiracje i wgląd w obfitość. Zatem przyjemność stymuluje kreatywność. Seksowne muzy były inspiracją ponieważ stymulowały przyjemność. Spróbuj zwrócić się do wnętrza po inspirację kiedy jesteś zestresowany. Nie dostaniesz za wiele, ale kiedy się zrelaksujesz i zaczniesz odczuwać tu i teraz, znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania i pomysły napłyną naturalnie.
Istotą wszystkich sztuk jest radość z dawania radości. Michail Barysznikow

6.Skoro dobre samopoczucie jest definicją zdrowia, to tego chcemy dla tych w potrzebie. Jesteśmy najbardziej efektywni, kiedy możemy zaoferować innym najwyższy stan wibracji, aby rezonowali z nami dla własnego uzdrowienia. Pozwalamy im połączyć się z naszymi silniejszymi wibracjami radości. Dodatkowo jeśli dzielimy się z innymi tymi pozytywnymi wibracjami, my także otrzymujemy z tego korzyści.
Wszystkie zwierzęta poza człowiekiem wiedzą, ze podstawową istotą życia jest cieszyć się nim. Samuel Nutler

Po więcej informacji o Naturze I Mocy Radości zapraszam na stronę Stewarta: www.stewartblackburn.com
Możesz napisać do Stewarta na adres:
shamanofpleasure@gmail.com

Tłumaczenie Kasia Marszalec
kasia_marszalec@hotmail.co.uk